האור בקצה המנהרה

בסוף השבוע יצאתי קצת להסתובב בעיר העתיקה של יפו. הסתובבתי בין קירות האבן וצילמתי תמונות מאוד יפות של עציצים מטופחים, שלטים מסוגננים ובכלל – אווירה של ישן וחדש מעורבבים ביחד, והכול הכי יפה ומושקע שאפשר. לא הייתה צפיפות גדולה של אנשים, אבל כן היו הרבה מטיילים כמוני שנהנו מהשמש הנעימה. המצלמה שלי, שנמשכת לבני אדם (כי הם הרי הכי מעניינים) ניסתה לחדור מבעד למסכות וללכוד את האופי של האדם המצולם, אבל כמו שכבר למדתי בשנה האחרונה – זה לא ממש מצליח.

אני מתייחס לזה מהזווית של הצלם, שמרגיש שחצי מהנוף פשוט נחסם לו, אבל האמת היא שזה משהו שכולנו מרגישים – כמה שהמסכות האלה מפרידות בינינו. הבעות הפנים שלנו הם חלק מאוד חשוב במה שאנחנו משדרים לעולם, וכשחצי מהפנים מכוסות – קשה להבין עד הסוף למה מתכוון האדם שממולך. האם הוא מתבדח או רציני? האם הוא מרוצה או מתוסכל? האם הוא רגוע או לחוץ? כל מה שעזר לנו פעם להבין קצת יותר טוב את הלך הרוח של האדם שמולנו פשוט נעלם והשאיר אותנו מגששים באפלה.

ובכל זאת, נראה שכבר אפשר לראות את האור בקצה המנהרה. בשבועות הקרובים יתחיל מבצע החיסונים הישראלי, ואני מאמין ומקווה שבעוד כמה חודשים נוכל להיפרד סוף סוף מהמסכות האלה ולחזור לחייך אחד לשני, ולא רק עם העיניים. מי היה מאמין שווירוס קטן יכול כל כך לשנות את העולם ומי היה מאמין שהמין האנושי יצליח בתוך פחות משנה להעמיד לו חיסון יעיל? אין מה להגיד, למדנו הרבה על העולם שלנו ועל עצמנו. ואתם יודעים מה? אולי בכל זאת יש לנו במה להתגאות.

אז לכבוד האור הדולק בקצה המנהרה ולכבוד כל אנשים שעשו ועושים ימים כלילות כדי להתמודד עם הסכנה שהכרנו השנה – אני מדליק היום עוד נר אחד, לצד החנוכייה. שיהיה לנו רק אור בשנת 2021!

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

פוסטים קשורים

מול שוקת שבורה

מאז חודש מרץ החיים שלנו התהפכו. כל מה שנראה לנו מובן מאליו, בטוח ויציב נהפך

אמנות במסכה

עולם התרבות והאמנות הישראלי נמצא במשבר עמוק. קולנוע, תיאטרון, אמנות, מחול, אופרה, הופעות פופ –

דברים שרואים משם

ראיתי לפני כמה שבועות סרט דוקומנטרי על צלמי עיתונות באזורי מלחמה וכל הזמן חשבתי לעצמי

אביב משגע

העובדה שפסח חל בעונת האביב היא מבורכת. היא מאפשרת לנו לצאת לטבע, ליהנות מהעונה המדהימה

המהפכה האינטרנטית

ראיתי לאחרונה הרבה כתבות על האהבה של הישראלים להזמנות באינטרנט. אנשים מזמינים בגדים, נעליים, גאדג'טים

חגיגה למזכרת

מצאתי אחלה טיפים לצילום במסיבות. ככה תבטיחו שייצא משהו מזה שסחבתם את המצלמה לאירוע… https://digital-photography-school.com/8-tips-on-taking-party-photographs/

עולם מופלא

התמונות הטובות ביותר של הנשיונל ג'אוגרפיק בשנת 2017. חוויית הצילום האולטימטיבית שרובנו יכולים רק לפנטז

זיכרון לנצח

לפני כמה ימים חבר מהעבודה שלי איבד את הטלפון שלו. הוא שכח אותו על השולחן